picture

Firmy & Produkty Polskie

Szczegółowe inforamcje na temat każdej
marki w Polsce. Bądź lepszy od innych,
zbadaj firmę.

picture

Czas to pieniądz

Masz problem ze znalezieniem dobrej firmy ? Chcesz aby usługa została wykonana należycie? Przeczytaj opinie o firmach.

picture

Statystyki

Mamy już zarejestrowanych 235 użytkoników.
Mamy już napisanych 542 wątków w tym 2476 postów.

żywy olej lniany

żywy olej lniany

Olej lniany w codziennej diecie. Tak, czy nie i z jakiego powodu? Jeżeli stosujecie to podzielcie się wiedzą, bo oleje roślinne ostatnio mnie mocno zainteresowały, też pod kątem naprawiania niektórych uszkodzeń organizmu.

pawel253

Posty: 1

 
Jak potrzebujesz szybko kalorie uzupełnić to olej lniany rewelacyjny ogólnie, bo około 900 kcal na 100 g, więc się mocno opłaca w praktycznie każdej diecie. Nie należy też zapominać o zbawiennym działaniu steroli roślinnych, ale tutaj już odsyłam do specjalistycznej literatury.

erbis

Posty: 11

 
Polecam ten olej www.omegakwasy.pl, bo masz realną ochronę przed schorzeniami cywilizacyjnymi, a kwasy Omega 3 w tym oleju jednak dominują. Nie da się takiej suplementacji zastąpić właściwie niczym innym, tak wydajnym. Sama przelewam sobie do czarnego opakowania i chowam w lodówce. Świeżość oleju do 2 lat, ale oczywiście znacznie szybciej schodzi, jak regularnie korzystasz. Według mnie opłaca się pewien zapas zrobić.

Zlomex

Posty: 6

 
Lobby farmaceutyczne blokowało wprowadzenie oleju lnianego do środowiska medycznego tak naprawdę, o czym świadczą badania, chociażby dr Budwig, ale to już nieco bardziej zaawansowany temat. Jak chcesz wiedzieć więcej to polecam http://www.omegakwasy.pl/baza-wiedzy-C1-Dr-Johanna-Budwig.html. Bardzo ciekawy materiał i możesz zobaczyć, dlaczego olej lniany to właściwie podstawa odżywiania. To jest olej, który doskonale się wchłania, a organizm szybko przenosi najważniejsze składniki. Masz, można powiedzieć maksymalne zagospodarowanie.

ertumer67

Posty: 7

 
Wiem, że niektórzy lekarze taką suplementację polecają nawet pod problemy dermatologiczne, cukrzycowe. Właściwie nie masz żadnych przeciwwskazań, dopasowanie do praktycznie każdej grupy krwi i żywienia najmłodszych nawet.

Mamuśka

Posty: 3

 
Musisz olej lniany przechowywać w lodówce, bo jak wystawisz zwyczajnie to po prostu zmarnujesz cenne kwasy Omega 3. Nie jest to niestety wiedza powszechna i masa ludzi popełnia ten błąd.

Appell

Posty: 17

 
W oleju lnianym masz najwięcej kwasów tłuszczowych Omega 3 i to chyba niezależnie od tego, z jakiego korzystasz, chociaż oczywiście niektóre marki charakteryzują się doskonałymi technikami produkcji, a to już duża wartość prozdrowotna, jeżeli mnie pytasz.

Krzysio

Posty: 2

 
Najwięcej kwasów Omega 3, ze wszystkich olejów ma właśnie lniany, co potwierdzają badania prowadzone nawet przez niektórych producentów www.omegakwasy.pl i według mnie to dobra forma suplementacji, bo trwała i zgodna z codziennymi normami żywieniowymi, nawet dla osób mocno otyłych. Ciekawostka. To jeden z polskich olejów lnianych, które nie uszkodzą się w temperaturze pokojowej. A to duża innowacja, jeżeli chodzi o olej lniany właśnie.

Mord

Posty: 8

 
Jak lubisz sałatki, dania wegetariańskie do olej lniany fajnie się uzupełnia, w ogóle nie jest toksyczny dla człowieka. Używasz najczęściej na zimno. Im niższa temperatura oleju lnianego, tym ogólnie lepiej dla zdrowia.

ZERO-00

Posty: 14